Technologie

Oferowane przez nas systemy zostały wykonane w nowoczesnej technologii będącej umiejętnym połączeniem technologii takich firm jak przykładowo Borland, Microsoft, Oracle, Business Objects. Dopasowanie technologii wykonania systemu i środowiska w którym oprogramowanie aplikacyjne będzie funkcjonować jest uzależnione od wielu czynników:

  • wydajność – dobór odpowiedniej technologii i architektury systemu gwarantuje wydajność przetwarzania systemu. Ważne jest także odpowiednie zaprojektowanie systemu informatycznego. W zależności od potrzeb stosujemy rozwiązania standardowe (zwykle tańsze) lub projektujemy systemy dedykowane, uwzględniające specyficzne wymagania co do wydajności.
  • zakres funkcjonalny – systemy uniwersalne dla bardziej zaawansowanych zastosowań praktycznie nie istnieją. Nawet najwięksi, renomowani dostawcy zintegrowanych systemów poważniejsze projekty poprzedzają identyfikacją specyficznych potrzeb klienta oraz wynikającą z nich kastomizacją oprogramowania. Koszty wdrożeń takich systemów i ich poźniejszego utrzymania w większości przypadków są nieakceptowalne, nawet dla bardzo dużych przedsiębiorstw. Dzieki wykorzystaniu odpowiednich technologii tworzymy i wdrażamy systemy o bardzo zaawansowanej funkcjonalności, także tworzonej na życzenie klienta, w akceptowalnej rynkowo cenie.
  • dostępny budżet – dobierając odpowiednią technologię dopasowujemy rozwiązanie do możliwości budżetu projektu.
  • integracja – obecnie integracja nowych rozwiązań IT z posiadaną już przez przedsiębiorstwo infrastrukturą jest koniecznością. Firma Awek dostarczając oprogramowanie w analitycznych obszarach dziedzinowych podejmuje się także zintegrowania takiego rozwiązania z posiadanym już oprogramowaniem firm trzecich, pomagając firmom uniknąć konieczności realizacji kosztownej i niepewnej polityki „wszystko albo nic”.